Import z Chin - artykuły

Co to jest skład celny?

Sprowadzasz towar spoza terenu Unii Europejskiej w dużych partiach? Cło to znaczący koszt, zwłaszcza gdy wykorzystujesz tylko część zasobów, a reszta sprowadzonej partii leży w magazynie. Skorzystaj z możliwości jakie daje skład celny i odrocz płatność długu celnego.
czytaj wiecej »

Czy łatwo nawiązać relacje biznesowe z obywatelami Państwa Środka

Przywóz towarów z Chin jest dla europejskich przedsiębiorców niezwykle korzystny. Polacy chętniej spoglądają na kontynent azjatycki, skąd można przywieźć wiele wyrobów dość niskim kosztem. Import towarów z Chin jest o tyle opłacalny, że nawet wliczając koszty transportu i nabycia wyrobów i tak mamy duże szanse zyskania na takim przedsięwzięciu.
czytaj wiecej »

Jak zapłacić za towar który importujemy z Chin?

Importując towary z Chin musimy za nie zapłacić, a takich sposobów zapłaty jest bardzo dużo. Dlatego na pewno każdy z Was, znajdzie coś dla siebie. Rozpoczynając import towarów z Chin musimy zastanowić się jaka forma płatności za ten towar będzie dla nas najkorzystniejsza i najbardziej wygodna. Jeżeli są to nasze pierwsze transakcje z daną firmą, zapewne Chiński przedsiębiorca będzie oczekiwał wpłaty pełnej kwoty zanim przystąpi do wysyłki towaru.
czytaj wiecej »

Kupowanie i płacenie za towar importowany z Chin

Gdy zdecydujemy się na zakupienie i import z Chin, wówczas dostaniemy od kontrahenta fakturę proforma oraz instrukcję odnośnie płatności. Gdy jest to pierwsze zamówienie od danego producenta wówczas należy zamówić próbki – możemy się przekonać o jakości towaru.
czytaj wiecej »

Poszukiwanie dostawców w Chinach

Najlepszą metodą na znalezienie dostawcy z Chin jest internetowa platforma biznesowa – made-in-china lub alibaba. Można też szukać dostawców poprzez google (np. szukać jakiegoś produktu na stronach w domenach .cn (Chiny) lub .tw (Tajwan))
czytaj wiecej »

Jak wyszukać odpowiedni produkt z Chin?

Celem każdego klienta, jest znalezienie produktów dobrej jakości po atrakcyjnej cenie. Dokonując zakupów każdy z nas bierze również pod uwagę ich jakość. Ważną rolę odgrywa oczywiście marka danego produktu czyli znak firmowy, który rozpoznawany jest podczas dokonywania zakupów przez potencjalnego nabywcę. Wiele firm zajmuję się doradztwem importu z Chin.
czytaj wiecej »