Jak wyszukać odpowiedni produkt z Chin?

Celem każdego klienta, jest znalezienie produktów dobrej jakości po atrakcyjnej cenie. Dokonując zakupów każdy z nas bierze również pod uwagę ich jakość. Ważną rolę odgrywa oczywiście marka danego produktu czyli znak firmowy, który rozpoznawany jest podczas dokonywania zakupów przez potencjalnego nabywcę. Wiele firm zajmuję się doradztwem importu z Chin. Chińskie produkty są bardzo popularne. Chiny są największym partnerem gospodarczym, krajem w imporcie towarów do Polski.

Dzięki Internetowi zakupy nawet w tak odległych miejscach jak Chiny stały się łatwe, bezpieczne i szybkie. Dzięki serwisowi made In China.com można kupować wiele produktów o marce made In China są to narzędzia , odzież , obuwie , sprzęty , artykuły spożywcze. Produkty importowane z Chin można znaleźć w większości sklepach. Sklep nastawia się na klientów, którzy szukają zakupów w taniej cenie. Jeśli chcemy znaleźć produkt musimy, znaleźć kogoś kto go nam sprzeda. Powstało dużo serwisów na których możemy znaleźć potencjalnych kontrahentów. Wchodzimy na stronę poświęconą importowi z Chin i logujemy się. Wpisujemy produkty o które nam chodzi, wybieramy producenta sprzedającego dany towar.

Oczywiście przed wyborem zapoznajemy się ze stroną o nim, musimy mieć do niego zaufanie. I wiedzieć że sprzedaje nam dobrej jakości towar. To jest jeden ze sposobów znalezienia odpowiedniego produktu który chcemy nabyć. Możemy także szukać dostawców poprzez wyszukiwarkę. Aby rozpocząć wyszukiwanie produktów wystarczy wpisać nazwę angielską produktu i wcisnąć przycisk. Można również wyszukiwać wg dostawców co spowoduje wyświetlenie się dostawców szukanych produktów. Znajdziesz tam informacje na temat strony internetowej producenta, posiadanych certyfikatów, najważniejszych funkcji produktu, portu załadunku, warunków płatności, minimalnej ilości zamówienia, rozmiarów oraz wagi opakowania. Pod tymi informacjami znajduje się dokładniejszy opis produktu.

12

Czytaj również ...

Transport morski - sposób na tani transport z Chin

Rozpoczynając import z Chin, musimy przewieść zamówiony towar. Tak aby doszedł jak najszybciej do nas i klient był zadowolony. Jednym z najlepszych form transportu z Chin, jest transport morski. Połączenia obsługiwane są z każdego portu Chińskiego. Jeśli chcemy wybrać taki transport, szczególną uwagę zwracamy na to z jakich portów, będzie wysyłany towar, (największy port znajduje się w Hamburgu), koszty transportu, szybkość dotarcia, umowa o fracht, kontenery.

Import z Chin możemy zrealizować transportem drobnicowym lub kontenerowym. W zależności od tego jaką ilość towaru chcemy przewieść , jeśli mniejszą wybieramy kontenerowy zaś większą wybieramy drobnicowy. Transport drobnicowy polega przede wszystkim na łączeniu mniejszych przesyłek w jednym kontenerze. Czas takiego transportu wynosi 28dni. Towary ładowane są w kontenery 20 stopniowe lub 40 stopniowe.

czytaj dalej »

Czy łatwo nawiązać relacje biznesowe z obywatelami Państwa Środka

Przywóz towarów z Chin jest dla europejskich przedsiębiorców niezwykle korzystny, przeto Polacy chętniej spoglądają na kontynent azjatycki, skąd można przywieźć wiele wyrobów dość niskim kosztem. Import towarów z Chin jest o tyle opłacalny, że nawet wliczając koszty transportu i nabycia wyrobów i tak mamy duże szanse zyskania na takim przedsięwzięciu.

 

Zrozumiałe jest też, że większość towarów wytworzonych w „Państwie Środka” odznacza się wysoką jakością. Z tego właśnie względu, zasadniczo nie musimy bać się, że nie uda nam się uzyskać w naszym kraju odbiorców takich artykułów. Winniśmy tylko przemyśleć kilka kwestii, zanim na dobre pochłonie nas import z Chin. Najpierw, winniśmy ustalić, czy zamierzamy działać poprzez pośrednika, czy zamierzamy wszelkie sprawy załatwiać bezpośrednio z naszymi dostawcami.

czytaj dalej »

Jak zapłacić za towar który importujemy z Chin?

Rozpoczynając import towarów z Chin musimy zastanowić się jaka forma płatności za ten towar będzie dla nas najkorzystniejsza i najbardziej wygodna. Jeżeli są to nasze pierwsze transakcje z daną firmą, zapewne Chiński przedsiębiorca będzie oczekiwał wpłaty pełnej kwoty zanim przystąpi do wysyłki towaru.

 

Po złożeniu zamówienia zazwyczaj otrzymamy fakturę z wszystkimi danymi niezbędnymi do wykonania płatności. Będą to dane przedsiębiorcy wraz z numerem konta oraz kwota do zapłaty. Przy imporcie z Chin zdarza się również, że Chiński przedsiębiorca podaje dane osoby fizycznej, na które ma nastąpić rozliczenie za złożone zamówienie. Podawane są przeważnie dane właściciela. W ten sposób przedsiębiorca chce uniknąć opłat związanych z transferem pieniędzy.

Innymi formami płatności, są banki zagraniczne. Najszybszym sposobem płatności jest przelew zagraniczny taki jak „Teletransfer”. Realizacja, dostarczenia środków pieniężnych wynosi 3dni. Inny przekaz to Western Union , zgłaszamy się do jednego z takich oddziałów z dowodem osobistym, wybieramy walutę wpłaty za granicę, wpłacamy kwotę oraz drobne opłaty, odbieramy numer kontrolny przekazu i transakcja gotowa. Transfer pieniędzy zarówno w kraju jak i za granicę jest możliwy w kilka minut. Przekaz pieniężny Western Union to idealne rozwiązanie płatności za regularne dostawy. Z usług WU możemy skorzystać w wielu bankach, bądź punktach WU, np. w placówkach banku PKO.

czytaj dalej »

Co to jest skład celny?

Sprowadzasz towar spoza terenu Unii Europejskiej w dużych partiach?
Cło to znaczący koszt, zwłaszcza gdy wykorzystujesz tylko część zasobów, a reszta sprowadzonej partii leży w magazynie.
Skorzystaj z możliwości jakie daje skład celny i odrocz płatność długu celnego.

 

Co to jest skład celny?

Skład celny jest każde miejsce uznane przez organ celny i podlegające ich kontroli, w którym towary mogą być składowane zgodnie z ustalonymi warunkami. (art. 98 ust.2 Wspólnotowego Kodeksu Celnego).

Skład celny umożliwia składowanie w nim towarów przywiezionych z zagranicy bez potrzeby płacenia należności celno-podatkowych takich jak podatek VAT i cło. Wymienione należności zostają "zamrożone", zazwyczaj w formie gwarancji bankowej, przez osobę prowadzącą skład celny lub osobę, która zamierza składować towar w składzie celnym.

czytaj dalej »