Jakie produkty importować z Chin?

Takie pytanie zadaję sobie każdy początkujący importer. Znalezienie odpowiedniego produkt lub grupy produktów jest najistotniejszą częścią biznesu importowego. Schematy są różne, niektórzy przeglądają aukcje internetowe i zwracają uwagę na produkty których sprzedaż jest duża. Jeśli uda im się znaleźć i sprawdzić taki towar po niższej cenie to mają praktycznie gwarantowany szybki zysk.

Taki schemat się sprawdza jednak jak w każdej dziedzinie, konkurencja nie śpi. Wielu importerów działa w taki sposób wiec kluczową role odgrywa czas. W miarę szybko konkurencja orientuje że na danym produkcie można szybko zarobić i robi podobnie.

Tego rodzaju import z Chin jest niestabilny, ciężko oszacować nasz zysk. Jednak często okazuje się że działając w taki sposób zarabiamy więcej.

Innym schematem wyboru produktu do importu z Chin to poszukiwanie odbiorców stałych. Znalezienie jednego stałego i rzetelnego odbiorcy naszych towarów jest trudne, jednak daje nieocenione korzyści.

Możemy zacząć szukać w Internecie na portalach do tego przeznaczonych, jednak konkurencja jest tam spora. Kontakt bezpośredni w mniejszych hurtowniach czy bazarach jest naprano dobrym pomysłem.

Oba te schematy nie są jedyne, Kady importer ma stosuje własne procedury i ocenia ich skuteczność. Tak czy inaczej wszelkie opierają się po części na tych dwóch podstawowych. Import z Chin jest biznesem z wielkim potencjałem jednak jak w każdym innym należy podejmować słuszne decyzje i być konsekwentnym w swoich działąniach.

Czytaj również ...

Jak wyszukać odpowiedni produkt z Chin?

Celem każdego klienta, jest znalezienie produktów dobrej jakości po atrakcyjnej cenie. Dokonując zakupów każdy z nas bierze również pod uwagę ich jakość. Ważną rolę odgrywa oczywiście marka danego produktu czyli znak firmowy, który rozpoznawany jest podczas dokonywania zakupów przez potencjalnego nabywcę. Wiele firm zajmuję się doradztwem importu z Chin. Chińskie produkty są bardzo popularne. Chiny są największym partnerem gospodarczym, krajem w imporcie towarów do Polski.

Dzięki Internetowi zakupy nawet w tak odległych miejscach jak Chiny stały się łatwe, bezpieczne i szybkie. Dzięki serwisowi made In China.com można kupować wiele produktów o marce made In China są to narzędzia , odzież , obuwie , sprzęty , artykuły spożywcze. Produkty importowane z Chin można znaleźć w większości sklepach. Sklep nastawia się na klientów, którzy szukają zakupów w taniej cenie. Jeśli chcemy znaleźć produkt musimy, znaleźć kogoś kto go nam sprzeda. Powstało dużo serwisów na których możemy znaleźć potencjalnych kontrahentów. Wchodzimy na stronę poświęconą importowi z Chin i logujemy się. Wpisujemy produkty o które nam chodzi, wybieramy producenta sprzedającego dany towar.

czytaj dalej »

Kupowanie i płacenie za towar importowany z Chin

Gdy zdecydujemy się na zakupienie i import z Chin, wówczas dostaniemy od kontrahenta fakturę proforma  oraz instrukcję odnośnie płatności. Gdy jest to pierwsze zamówienie od danego producenta wówczas należy zamówić próbki – możemy się przekonać o jakości towaru.


Zazwyczaj chińscy producenci chcą otrzymać całą należność przed wysyłką – gdy kontrahent jest pewny i sprawdzony (np. gdy kupiliśmy wcześniej próbki) wówczas nie powinien nas oszukać. Gdy otrzymamy dane do przelewu na konto bankowe mogą zdarzyć się 2 sytuacje – dostaniemy dane konta firmowego lub osoby fizycznej. Gdy zostaniemy poproszeni o wpłacenie na konto firmowe wówczas nie ma problemu, natomiast przy osobie fizycznej musimy zachować ostrożność – zapytać się dlaczego jest podane konto osoby fizycznej.

czytaj dalej »

Import z Chin markowych produktów – czy to możliwe?

Wiele osób, które zamierza rozpocząć przygodę z importem z Chin, szuka złotego sposobu, dzięki któremu łatwo i szybko zarobią duże pieniądze. Uważają, że można kupić bardzo tanio elektronikę w Chinach, ponieważ wszystko jest „Made in China”. Szukają markowych produktów, które faktycznie nie pochodzą z Chin (nie zostały wymyślone w Chinach) jak np. Apple, Sony, Panasonic, Dell, Nokia etc. Produkty wielkich zagranicznych marek (branży elektronicznej czy tekstylnej) nie są wcale tańsze niż w krajach zachodnich, często są nawet droższe.

Wiele osób myśli, że skoro znane marki uruchomiły produkcję w Chinach lub współpracują z fabryką, która robi dla nich produkcję OEM to powoduje, że te produkty są bardzo tanie na lokalnym rynku.

czytaj dalej »

Importować samemu czy skorzystać z usług pośrednika

Jeśli nigdy nie importowałeś z Chin warto rozważyć współpracę z firmami zajmującymi się tym profesjonalnie. Pośrednicy znają bardzo dobrze rynek chiński i jego specyfikę, działają na nim od wielu lat, mają kontakty na miejscu, mają swoich pracowników w Chinach.

Niestety działając jedynie przy klawiaturze komputerowej tysiące kilometrów od dostawcy, organizacja importu jest bardzo czasochłonna i niebezpieczna, prędzej czy później napotkasz problemy lub zostaniesz oszukany.

Chińskich dostawców trzeba cały czas kontrolować: czy towar został przygotowany w odpowiedniej ilości, czy nie ma usterek, czy jego jakość jest odpowiednia, czy kolory zgadzają się z zamówieniem, czy nie ma logo znanych marek, wymieniać można długo. Przy poszukiwaniu nowych dostawców i pierwszych transakcjach z danym producentem jesteś szczególnie narażony na niebezpieczeństwo natrafienia na oszusta i utraty pieniędzy.

czytaj dalej »