Nawiązanie kontaktu w Chinach

Gdy znajdziemy interesujący towar należy wysłać zapytanie o cenę. Należy skorzystać z formularza kontaktowego umieszczonego na platformie lub też napisać bezpośrednio na adres który znajduje się na stronie internetowej.

 

Należy zwrócić szczególną uwagę na profesjonalne zredagowanie wiadomości, standardowe „What is your price for 1000 pcs” to raczej za mało i szanse że ktoś na to odpowie są raczej nikłe. Profesjonalnie przygotowane zapytanie o cenę powinno zawierać wstęp – 2-3 zdania o firmie – jeśli jest się osobą prywatną należy napisać ze planuje się rozpoczęcie działalności i jest się zainteresowanym rozpoczęciem współpracy właśnie z nimi, lub też wymyślić sobie jakieś 2 zdania o wirtualnej firmie. Następnie należy zapytać się o towar – trzeba sprecyzować który model/wersje nas interesują – gdy poprosimy o cały asortyment zazwyczaj zostaniemy poproszeni o sprecyzowanie zapytania – szanse że dostaniemy od razu cały cennik wynoszą kilkanaście procent. Należy też zapytać o opakowanie (wymiar i masę) produktu, certyfikaty, oraz przesyłkę i formy płatności oraz koszt przesyłki do miejsca docelowego (zazwyczaj towar jest sprzedawany na warunkach FOB – producent dostarczy towar do firmy która zajmuje się przesyłaniem towaru) Bardzo ważną sprawą jest podpisanie się oraz umieszczenie danych takich jak adres strony www, nr telefonu, adresu firmy.

źródło: wsparcie.biz

Czytaj również ...

Sprawy celno skarbowe przy imporcie z Chin

Najlepszym rozwiązaniem jest znalezienie, jeszcze przed przylotem towaru z Chin na lotnisko docelowe agencji celnej która zajmie się naszą przesyłką. Chiny są członkiem WTO więc import z Chin do Polski odbywa się na preferencyjnych zasadach.

 

Przy sprowadzaniu próbek warto też wiedzieć o tym że zgodnie z wytycznymi Komisji Europejskiej nie są one objęte cłem. Niestety Polski Urząd Celny nie zawsze zachowuje się jakby Polska należała do Wspólnoty Europejskiej.
Przed przybyciem przesyłki dokumenty aby być pewnym że nasz towar zostanie szybko odprawiony.

czytaj dalej »

Co to jest skład celny?

Sprowadzasz towar spoza terenu Unii Europejskiej w dużych partiach?
Cło to znaczący koszt, zwłaszcza gdy wykorzystujesz tylko część zasobów, a reszta sprowadzonej partii leży w magazynie.
Skorzystaj z możliwości jakie daje skład celny i odrocz płatność długu celnego.

 

Co to jest skład celny?

Skład celny jest każde miejsce uznane przez organ celny i podlegające ich kontroli, w którym towary mogą być składowane zgodnie z ustalonymi warunkami. (art. 98 ust.2 Wspólnotowego Kodeksu Celnego).

Skład celny umożliwia składowanie w nim towarów przywiezionych z zagranicy bez potrzeby płacenia należności celno-podatkowych takich jak podatek VAT i cło. Wymienione należności zostają "zamrożone", zazwyczaj w formie gwarancji bankowej, przez osobę prowadzącą skład celny lub osobę, która zamierza składować towar w składzie celnym.

czytaj dalej »

Transport towarów z Chin

Import z Chin kurierem

Najprostszą i najszybszą metodą na import towaru z Chin jest kurier (TNT, DHL UPS CLS). Kurier załatwi za nas wszystkie sprawy celno-skarbowe, należy tylko dostarczyć do agencji celnej kuriera dokumenty firmy (kopię wpisu do ewidencji, zaświadczenia o uzyskaniu NIPu, zaświadczenia o uzyskaniu Regonu) lub jeśli jest się osobą prywatną kopie dowodu osobistego i zaświadczenia o przyznaniu NIP. Ponadto należy przesłać „upoważnienie do działania w ramach przedstawiciela bezpośredniego” (do ściągnięcia ze strony kuriera) znaczki skarbowe, oraz tłumaczenie faktury. Należy pamiętać że towar może czekać na odprawę 14 dni, a kurier zazwyczaj po kilku dniach (3-5) zaczyna naliczać opłaty magazynowe (od kilkudziesięciu złotych). Należy więc mieć przygotowane dokumenty.

czytaj dalej »

Transport morski - sposób na tani transport z Chin

Rozpoczynając import z Chin, musimy przewieść zamówiony towar. Tak aby doszedł jak najszybciej do nas i klient był zadowolony. Jednym z najlepszych form transportu z Chin, jest transport morski. Połączenia obsługiwane są z każdego portu Chińskiego. Jeśli chcemy wybrać taki transport, szczególną uwagę zwracamy na to z jakich portów, będzie wysyłany towar, (największy port znajduje się w Hamburgu), koszty transportu, szybkość dotarcia, umowa o fracht, kontenery.

Import z Chin możemy zrealizować transportem drobnicowym lub kontenerowym. W zależności od tego jaką ilość towaru chcemy przewieść , jeśli mniejszą wybieramy kontenerowy zaś większą wybieramy drobnicowy. Transport drobnicowy polega przede wszystkim na łączeniu mniejszych przesyłek w jednym kontenerze. Czas takiego transportu wynosi 28dni. Towary ładowane są w kontenery 20 stopniowe lub 40 stopniowe.

czytaj dalej »